POLITYKA PRYWATNOŚCI

Spełniając zapisy ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) przedstawiamy Państwu  treść polityki prywatności Klubu Malucha, Żłobka i Przedszkola Centrum Rozwoju Dziecka ‘Małe Śmieszki”

 1. Centrum Rozwoju Dziecka „Małe Śmieszki” jako administrator danych osobowych w rozumieniu RODO gromadzi i przetwarza tylko niezbędne dane rodziców i dziecka oraz dokłada wszelkich starań aby nie trafiły one w niepowołane ręce.
 2. Podanie danych jest kwestią wolnej woli i świadomego wyboru rodziców, jednoczenie jest konieczne do zapewnienia dziecku w trakcie pobytu w żłobku najlepszej opieki biorąc pod uwagę kwestie zdrowotne, zalecenia żywnościowe oraz bezpieczeństwo dziecka w trakcie pobytu w żłobku.
 3. Celem gromadzenia danych przez administratora jest zagwarantowanie dziecku pobytu w Centrum Rozwoju Dziecka „Małe Śmieszki” przy zachowaniu najwyższych standardów, prowadzenia korespondencji w sprawach związanych z pobytem dziecka w CRD, jak również do celów analitycznych.
 4. Centrum Rozwoju Dziecka „Małe Śmieszki” podczas rejestracji dziecka do żłobka powołała:
  • z up. administratora danych osobowych osobą zarządzającą polityką ochrony danych osobowych została Pani Joanna Stelmaszczyk i Pani Anna Niekłań
 5. Zadania jakie stawia się wyznaczonym osobą określa art. 24 oraz art. 39
 6. Każdy rodzic który przekazuje administratorowi swoje dane osobowe na prawo:
  • prawo dostępu do treści swoich danych na podstawie art.15
  • prawo do sprostowania danych na podstawie  art.16
  • prawo do ograniczania przetwarzania na podstawie art. 18
  • prawo do przeniesienia danych na podstawie art. 20
  • prawo do sprzeciwu na podstawie  art. 21
  • prawo by nie podlegać decyzji, która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu na podstawie  art. 22
  • prawo do usunięcia danych oraz wycofania zgodny na przetwarzanie danych osobowych na podstawie art. 17.
 7. Dane Rodzica korzystającego z prawa do usunięcia danych zostają usunięte z bazy danych administratora w trybie natychmiastowym, jednak dokumenty dotyczące wcześniejszych umów związanych z pobytem dziecka w żłobku będą przechowywane w archiwum administratora danych do przez okres 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku z tytułu działalności żłobka (art. 70 Ordynacji Podatkowej).
 8. Rodzic chcący skorzystać z któregokolwiek z swoich praw powinien o tym fakcie poinformować administratora danych droga mailową: crd@malesmieszki.pl, bemowo@malesmieszki.pl, zlobek.mokotow@malesmieszki.pl .
 9. Strona internetowa Centrum Rozwoju Dziecka Male śmieszki korzysta również z plików cookies które są wykorzystywane w celu:
  • dostosowania zawartości stron www do preferencji użytkownika oraz optymalizacji procesu korzystania ze stron internetowych ;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia lepsze dostosowanie strony do potrzeb użytkowników:;
  • utrzymywanie sesji użytkownika serwisu internetowego, dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła.
 10. Zasady bezpieczeństwa danych osobowych:
  • dane są przechowywane na bezpiecznych serwerach i komputerach.