“WOW” to nasze motto

każdy dzień jest pełen fascynacji

 

Poprzez inspirację pedagogiką Marii Montessori, naszymi priorytetami są:

  • MIŁOŚĆ
  • SPOKÓJ
  • WOLNOŚĆ WYBORU
  • SZACUNEK
  • INDYWIDUALNE PODEJŚCIE
  • POZYTYWNE WSPARCIE
  • ROZWÓJ
  • NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ/DOŚWIADCZENIA
  • BEZPIECZEŃSTWO
  • ZROZUMIENIE

Dajemy możliwości

Przygotowane przez nas otoczenie daje dziecku możliwość pełnego i optymalnego rozwoju. Pomoce rozwojowe, z uwagi na nieocenione walory edukacyjne, nazywane “kluczami do świata”, pomagają dziecku optymalnie się rozwinąć w rożnych sferach: fizycznej, intelektualnej, społeczno – moralnej, emocjonalnej. W placówce Żłobek Mokotów w Warszawie codziennie prowadzone są zajęcia/zabawy dydaktyczno-wychowawcze, które maja na celu aktywizować dzieci do działania oraz stymulować wszechstronny rozwój.

Rola nauczyciela

Nieodzowne miejsce ma tu postać nauczyciela, który pełniąc rolę przewodnika i pomocnika, umożliwia dziecku osiągniecie celu wychowania.
„Pomóż mi zrobić to samodzielnie”

Celem pracy nauczyciela jest pomoc w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości każdego dziecka, w zgodzie z obiektywnymi normami społecznymi.

Przygotowanie do pobytu w przedszkolu

U wielu dzieci, nowej sytuacji towarzyszy również obawa. Poprzez wcześniejszą adaptacje w grupie proces ten przebiegnie znacznie korzystniej i pewniej.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to dla nas priorytet w każdym aspekcie jego rozumienia. Nie tylko poczucie bezpieczeństwa dziecka, rodziców ale także nasze. Centrum Rozwoju Dziecka Żłobek Mokotów wyposażone jest funkcjonalnie oraz zgodnie z wszelkimi warunkami bezpieczeństwa.

Służymy poradą

Codzienność stawia przed rodzicami wiele wyzwań oraz dylematów. Nasi pedagodzy służą wszelką pomocą w zdobytej kolebce wiedzy. Jeżeli chcą Państwo porozmawiać o swoich spostrzeżeniach, problemach dydaktyczno-wychowawczych czy też pomysłach, Ciocie zawsze otwarte są na konsultacje.

Wspólnie możemy więcej

Dbamy nie tylko o profesjonalną, pełną ciepła i miłości opiekę nad dzieckiem, ale także nad jego prawidłowym rozwojem oraz procesem dydaktyczno-wychowawczym. Pedagodzy stale konsultują się z rodzicami w celu podzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz doskonalenia jak najbardziej indywidualnego systemu dla potrzeb każdego dziecka.

…bo liczą się drobnostki

Dla nas każda chwila kryje w sobie cud dlatego też pragniemy ją uwieczniać. Podczas pobytu dziecka w placówce Żłobek Mokotów robimy dużo zdjęć z zajęć dzięki czemu Rodzice mają piękną pamiątkę oraz widzą jak maluszek spędza czas w Małych Śmieszkach 🙂

Dzielimy się swoją literaturą
Każdy rodzic może wypożyczyć książkę z naszej “mini biblioteki”, którą cyklicznie będziemy uzupełniali. Czekamy również na propozycję wybranej tematyki a postaramy się ją dodać do wspólnego księgozbioru.